Testy na Covit Łazy

ślaskie

Gorączka, czyli podwyższona ciepłota ciała, to reakcja fizjologiczna organizmu na moc czynników. Taż w sobie nie jest chorobą, chociaż jeszcze sporo ludzi sądzi inaczej. W ciągu dekad narosło wokół niej mnóstwo mitów, z jakimi obecnie się rozprawimy.

Testy na Covit Sosnowiec

 

Gorączka – motywacje i objawy.

Przyczyny powstania gorączki zarówno u dzieci, jak również dużych mogą istnieć oryginalne.

Do najpopularniejszych zdaje się:

zakażenie,
uraz,
oparzenie,
zbyt ciepłe ubranie,
wysoką temperaturę otoczenia.

Książkowo temperatura ludzkiego ciała powinna mieć 36,6 st. Celsjusza. Czy więc każde odstępstwo od tej podstawy można zakwalifikować jako gorączkę? Przecież nie. Dla wszystkiego pracownika temperatura ciała jest inna. Jedni świetnie się czują, gdy przedstawia ona do 37 st. Celsjusza, oraz drudzy, jak nie przekracza 36 st. Celsjusza. Jest to po prostu indywidualna sprawa organizmu. Jak to mówimy o gorączce? Przede wszystkim wymagamy temperaturę zmierzyć, przechodząc do tego, na przykład produktów Microlife (termometry). Wysokiej klasy termometr nie będzie podawał zakrzywionych wyników.

Testy na Covit Sosnowiec

Gorączka jest to wtedy, gdy:
temperatura miana pod pachą przekracza 37,2-37,5 st. Celsjusza,
temperatura liczona w uchu ma co kilka 37,6-38 st. Celsjusza,
temperatura liczona w ustach przekracza 37,8 st. Celsjusza,
temperatura liczona w wykonanie jest czystsza niż 38 st. Celsjusza.
Najpopularniejsze mity dotyczące podwyższonej temperatury

Na przełomie lat, powstało tysiące mitów na materiał gorączki. My jednak postaramy skupić się na tych głównie spotykanych:

Pierwszym mitem jest przekonanie, że wszystka gorączka wywiera wyłącznie szkodliwe tworzenie na organizm. Tak właściwie podwyższona temperatura spowalnia wzrost wirusów i bakterii i wspomaga reakcję ustroju na chorobę. Dopiero ciepłota ciała powyżej 41 st. Celsjusza może powodować uszkodzenie tkanek, a przekraczająca 43,5 st. Celsjusza prawdopodobnie być podstawą zgonu.
Tu powstaje nowy mit, rozmawiający o tym, że „każdą gorączkę trzeba obniżyć”. Lekarze są zgodni, że powinniśmy stosować leki przeciwgorączkowe w punkcie, kiedy wpływa ona dyskomfort lub gdy temperatura przekroczyła 38 st. Celsjusza. Testy na Covit Sosnowiec
Mnóstwo osób ma, że ibuprofen lub paracetamol obniżą temperaturę ludzkiego organizmu do 36,6 st. Celsjusza, bez sensu na ostatnie, jak duża była temperatura początkowa. Jest wtedy niewątpliwie mit, ponieważ leki obniżające gorączkę, są w stanie obniżyć temperaturę o pewien albo dwa st. Celsjusza.

Testy na Covit Sosnowiec

Nieleczona gorączka będzie dojrzewała w nieskończoność, aż wreszcie przekroczy 43 st. Celsjusza i doprowadzi pacjenta do końca. Oczywiście zatem nie jest prawo, nasz umysł ma funkcję przypominającą termostat. Dzięki niej, w toku chorób nie pozwala on przekroczyć swemu ciału progu, który sobie ustawił. Przeważnie oscyluje on w granicach 39,4-40 st. Celsjusza. Jest wtedy ciepłota ciała, z którą sobie poradzimy.
Podczas gorączki nie powinno spożywać się posiłków. Jest wtedy zły mit. Owszem, człowiek, jaki planuje podwyższoną temperaturę, często nie odczuwa głodu. Jednak lekkostrawne, niezbyt obfite posiłki podawane wciąż są pomocne w rywalizacji z chorobą. Organizm potrzebuje dużo kalorii, żeby przezwyciężyć gorączkę.

zobacz również Gorączka – fakty i mity na jej temat

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments